۱۳۹۵ بهمن ۴, دوشنبه

چاپ و اکسپت مقالات ISI و ISC

چاپ و اکسپت مقالات ISI و ISC

تا زمانی که یافته های حاصل از یک پژوهش انتشار نیابد هنوز فرایند تحقیق تکمیل نشده است. داشتن مقاله پژوهشی علاوه بر اینکه سندی است از انجام کار تحقیقاتی صورت گرفته، سبب انتشار یافته های مطالعه شما می شود. بسیاری از دانشجویان برای فارغ التحصیلی، پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارجی، به دنبال نوشتن و انتشار مقاله ISI و ISC و.. هستند. همچنین اساتید و محققان نیز با داشتن چنین مقالاتی می توانند ارتقای شغلی پیدا کنند. مقاله علمی توسط یک محقق یا گروه محققین نوشته می‌شود.
یک مقاله پژوهشی معمولا شامل موارد زیر است:
عنوان، نام و مشخصات نویسنده، چکیده، کلیدواژه‌ها، مقدمه، پیشینه پژوهش، روش شناسی، تجزیه و تحلیل داده‌ها، نتیجه گیری، فهرست منابع.
آیا می دانید داوران مجلات معتبر  ISI و ISC،SCOPUS و....به دنبال انتشار چگونه مقالاتی هستند؟
مجله‌های علمی معمولاً توسط متخصصان موضوعی مورد داوری (Peer Review) قرار می‌گیرند. مجلات علمی بر اساس معیاری موسوم به ضریب تأثیرگذاری (Impact Factor) که مبتنی بر میزان استناد به آنهاست مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار می‌گیرند.
ادیتورها و داوران به دنبال انتشار یافته هایی هستند که نتایجی جدید را به دنیای علم اضافه کند و برای خوانندگان مجله جذاب باشد. مقالاتی که موضوع تکراری دارند در همان نگاه اول توسط ادیتورها رد می شوند. بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از شروع تحقیق نسبت به انتخاب موضوعی جالب و جدید اطمینان حاصل شود.
برای بسیاری از مراکز تحقیقاتی دانشگاه ها حتی دانشگاه ها وجود تحقیق و مقاله مستند که در یک ژورنال معتبر چاپ شده باشد از ارزش و اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. حتی برخی از صاحبان مشاغل و کارافرینان برای ارزش گذاری بر روی ایده و فعالیت خود به لحاظ علمی به دنبال تهیه و انتشار مقاله البته از نوع معتبر حائز اهمیت است. بعد از بررسی ادیتورها و داوران از طرف نشریه نامه های مبنی بر ایرادات وارده ارسال خواهد شد. که این نامه معمولا در صورت اینکه مقاله به طور کلی از طرف نشریه مورد قبول بوده است ارسال میشود. که به معنای مورد قبول واقع شدن مقاله است.

تیم تخصصی  مشاوران برتر آماده است تا مقالات شما عزیزان را در معتبر ترین و با کیفیت ترین ژورنال های مورد تایید وزارت علوم اکسپت کرده و به چاپ برساند.
هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر